Uudised

Töövestlus tulekul? 6 nippi, kuidas värbajale silma paista | KARJÄÄRIMUDIJAD

Oled läbinud CV ja motivatsioonikirja saatmise etapi ning elevusega oodatud kutse intervjuule on lõpuks kohal. Elevus uudisest asendub kiirelt mõningase ärevusega – kuidas intervjuu edukalt läbida? Pea meeles, et kui Sind kutsuti intervjuule, näeb ettevõte sinus potentsiaali ning nüüd on Sinu aeg ennast veelgi säravamalt näidata. Siin on kuus viisi, kuidas värbajale eriliselt silma paista ning tööpositsioon endale kinnitada.

Enne intervjuud:

1. Uuri ettevõtte kohta, kuhu vestlusele lähed – Vestlusele minnes peaksid omama head ülevaadet ettevõttest, kuhu lähed – kes on selle loojad, mis on nende missioon, ajalugu ja viimase aja projektid, millega tegeletakse. Vaata üle ka see, mida räägitakse ettevõttest meedias ja sotsiaalmeedias.

2. Valmista ette küsimused – Eelnevas punktis leitud info põhjal on hea hakata mõtlema küsimustele, mida tahad vestlusel küsida. Seda peaksid sa tegema kindlasti, sest küsimuste küsimine näitab, et oled mõttega tõsiselt asja juures ning huvitud töökohast. Küsimuste küsimisel püüa olla võimalikult detailne ning väldi liiga üldisi küsimusi.

3. Harjuta, harjuta, harjuta! Kui sul on kogutud hulk infot ning mõeldud välja ka mõned küsimused, millega vestlusel särada, on aeg harjutamiseks. Võta appi näiteks sõber või pereliige, kellega läbi mängida intervjuu protsess, kus näitad ka, et tead ettevõtte kohta nii mõndagi ning särad oma detailsete küsimustega.

Intervjuu ajal:

4. Väldi “Jah” ja “Ei” vastuseid ja küsimusi – Eeldatavasti küsitakse sinult mõni küsimus, millele saaksid vastata lühikese “Jah” või “Ei” vastusega. Küll aga tasub nendele lühikestele vastustele lisaks detailsemalt oma mõtteid avada.

5. Ole tugev jutuvestja – Et mitte langeda lühikeste “Jah” ja “Ei” vastuste auku, täienda enda vastuseid lugudega, mis pärinevad sinu enda elust. Lood, millega vastad olulistele küsimustele, peaksid sisaldama juhtumit sinu enda elust, väljakutset, millega silmitsi seisid, mida tegid probleemi lahendamiseks ning millised olid sinu tegevuste tulemused.

Peale intervjuud:

6. Saada “Aitäh” email – peale vestlust saada 24. tunni jooksul värbajale email, kus tänad sisuka kohtumise eest. See on hea võimalus mainida midagi, mida unustasid vestlusel rääkida ja rõhutada, miks soovid nende ettevõttes töötada.

Allikas: “7 Quick Tips to Stand Out in a Job Interview (Hint: It’s What You Do Before, During, and After)” themuse.com.

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB