Uudised

Töövarjupäeval tee samm unistuste karjääri suunas | JA EESTI

Junior Achievement veab Eestis töövarjupäeva, mis toimub igal aastal novembris. See on päev, mil noortel on hea võimalus piiluda töömaailmasse ning teha esimene samm unistuste karjääri suunas. Mis täpsemalt on töövarjupäev ning miks võiksid noored sellest osa võtta? Selgitab JA Eesti tegevjuht Kersti Loor.

Töövarjupäev on karjääriõppe võimalus. “Tegelikult sai see päev alguse Ameerika Ühendriikides 1996. aastal. Eestisse jõudis töövarjupäev kaks aastat hiljem ning selle eesmärgiks on, et noored saaksid piiluda tööellu ning mõistaksid, kuidas need oskused, mida nad omandavad koolis, võiksid neile tulevikus töömaailmas kasuks olla,” selgitab Kersti.

Eestis toimub töövarjupäev tänavu 24. aastat ja selle aja sees on kogunenud palju edulugusid. “Koolidest jõuab meieni infot, et mõni õpilane leidis endale tänu töövarjupäevale unistuste töö või sõlmis pikaajalised suhted, tänu millele on aastaid hiljem just samasse ettevõttesse tööle mindud,” räägib Kersti.

JA Eesti teeb koostööd Tagasi Kooli algatusega, kes on oma veebilehel loonud vahendusplatvormi, kus ettevõtted saavad mugavalt välja kuulutada töökohad, kuhu töövarjutajaid oodatakse ja noored saavad valida, kuhu nad soovivad minna. “Selle platvormi kaudu on 55. koolist pärit noored leidnud ka sel aastal töökoha, kuhu nad on töövarjuks läinud,” sõnab ta.

Sellel aastal on noortel võimalik töövarjuks minna ka online kanalite kaudu. “Töötaja ja noor lepivad kokku aja, mil nad kohtuvad interneti vahendusel ning seal saab noor esitada oma küsimused spetsialistile,” kõneleb Kersti ja lisab, et loomulikult ei asenda interneti kaudu kohtumine näost näkku kohtumist, kuid midagi ta ikkagi annab.

Milline tööpakkumine kõnetab sind?

  /// TUTVU AMETIGA

  /// TUTVU TÖÖANDJAGA

  Stockmann
  Seesam kindlustus
  Swedbank
  Rahva Raamat
  Nortal
  Ellex Raidla
  Apotheka
  Elering
  DS Smith
  Scoro
  Tallink
  Elron
  Telia
  LHV
  DPD Eesti
  ABB

  PODCAST | Talendikogemuse labor

  /// VÄRBAMINE

  /// PERSOON

  Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
  +372 58 727 673
  info@karjaarileht.ee
  www.karjaarileht.ee

  TÖÖANDJALE
    Liitumine ja värbamisteenused
    Karjääristuudio ja videoteenused

  •  Võta meiega ühendust
  •  Miks luua tööandja karjäärileht?

  •  Tööandja videotutvustuse loomine

  Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee