Uudised

Tööstusalpinistid tööst kõrgustes: tegutseme kohtades, kuhu muudmoodi ligi ei pääse

Tahaksid ka teada, mis on rope access ja kuidas mööduvad parajalt peadpööritavad tööpäevad? Kõrgtööd alpinistlikul meetodil nõuavad selget pead ja rohkelt kogemust – proffide käe all on see kõik aga õpitav! Karjääristuudios annavad oma tööst ülevaate Skyproffi tegevjuht Mihkel Nurm ja alpinist Annika Kedelauk.

“Tööstusalpinisti töö on alternatiivne lahendus tõstukitele ja tellingutele. Sageli teeme tööd kohtades, kuhu muudmoodi ligi ei pääse,” selgitab Mihkel ja lisab, et tööstusalpinistid kasutavad tööde tegemiseks köisligipääsumeetodit.

Olgugi, et nende töös tundub primaarne just kõrgustesse ronimise oskus ja valmidus, siis seda see ei ole, vaid tööle kandideerimisel on olulisem siiski kindla töö oskus, olgu selleks näiteks puhastus, remont, värvimine või paigaldus. “Enamasti toimub meie töö katustel, fassaadidel ja kõrgete lagedega konstruktsioonidel,” tutvustab ametit Mihkel ja lisab, et tööülesannete hulka kuulub ka inspektsiooni läbiviimine, kuna töövõtja kõrgustesse tööd üle vaatama ei küündi. Alpinistioskusi on võimalik omandada kohapeal, kus koolitusi viivad läbi oma ala professionaalid. 

Tööstusalpinisti töö algab tegelikult juba eelmisel päeval. “Meie töös on olulisel kohal ettevalmistus. Eelmisel päeval tegeleme tööst tulenevate riskide maandamise ja turvalisuse tagamisega. Selleks analüüsime ja valmistume väga põhjalikult,” selgitab Mihkel. Isegi kui mõnda tööd saab pealtnäha teha üksinda, töötavad tööstusalpinistid alati paaris, et tagada töötaja turvalisus, kui midagi peaks juhtuma.

Milline tööpakkumine kõnetab sind?

  Stockmann
  Seesam kindlustus
  Swedbank
  Rahva Raamat
  Nortal
  Ellex Raidla
  Apotheka
  Elering
  DS Smith
  Scoro
  Tallink
  Elron
  Telia
  LHV
  DPD Eesti
  ABB

  Fookuses | VÄRBAMINE

  Fookuses | SPETSIALIST VASTAB

  Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
  +372 58 727 673
  info@karjaarileht.ee
  www.karjaarileht.ee

  TÖÖANDJALE
    Liitumine ja värbamisteenused
    Karjääristuudio ja videoteenused

  •  Võta meiega ühendust
  •  Miks luua tööandja karjäärileht?

  •  Tööandja videotutvustuse loomine

  Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee