Uudised

Tiimiga liitus uus töötaja? 4 olulist nippi sisseelamise lihtsustamiseks! | KARJÄÄRIMUDIJAD

Maailmas loobub iga viies uus töötaja esimese 45-päeva jooksul tööst. Kuidas vältida segast ja rasket sisseelamisprotsessi nii uuele talendile kui ka tööandjale?

1. Väldi esimese päeva infotulva!

Saada töötajale alustuseks lugemismaterjali ettevõtte tegemistest. Võimaluse korral kasuta ka tutvustavat videomaterjali, mis esitleb tööandjat ning tutvustab tiimi ja töökeskkonda. Nii saab tööle asuv talent iseseisvalt, lihtsalt ja lõbusalt ülevaate oma uuest tööandjast.

2. Vastused põletavatele küsimustele

Kas töötaja saabus teisest linnast või lausa teisest riigist? Aita tal leida vastused küsimustele, mis võivad muutustega kaasneda. Transpordivõimalused, pangaga seotud info, kontori lähedal asuvate söögikohtade soovitused. Kõik see aitab talendil lihtsamini uuel töökohal alustada.

3. Ole abiks, mitte koormaks

Uuele töötajale on abiks pigem info, mis on ülevaatlik ning ei kaldu liialt detailidesse. Hoia juhendid ja soovituste nimekirjad piisavalt lühikesed ja ära koorma lugejat tehniliste aspektidega, mida tal alustuseks vaja ei lähe.

4. Soe vastuvõtt

Hea mõte on uuele töötajale saata näiteks tervituskaart, millel ilutsevad tegevjuhi ja tiimijuhi allkirjad. Miks mitte panna ka tiimina kokku tervitussõnum või anda ettevõtte logoga pluus?

Ladusalt kulgenud sisseelamisprotsess muudab uue töötaja tööandja suhtes lojaalsemaks ning tekitab töötajas positiivse elevuse uue töö vastu!

Allikas: “Here’s What Companies Are Doing Wrong When Hiring – and 4 Ways to Fix It” Entrepeneur.com.

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB