Uudised

Nukuteatri kunst – Taavi Tõnisson, Anna Leiner, Mihkel Vooglaid | TALENDISÕNA

Kunst ja kultuur sünnivad tihtipeale autori sisemisest põlemisest, teater pole sealjuures erand. Kelles aga on see kustumatu leek ja kes võiks teha näitleja või lavastaja tööd? Oma kogemustest teatrimaailmas rääkisid Eesti Noorsooteatri (endine NUKU Teater) töötajad Taavi Tõnisson, Anna Leiner ja Mihkel Vooglaid.

“Teatritöö ei ole lihtne ega nii glamuurne kui väljast näib,” kirjeldas Taavi Tõnisson elu Noorsooteatri seinte vahel, kuid ta lisas, et sestap teevadki seda inimesed, kes tunnevad, et teisiti ei saa.

“Teatri ime on üks selline kummaline asi ja ega ta iga kord ei sünnigi. Aga ideaalsel juhul ta tekib ja ta tekib publiku ja näitlejate vahelisest energiast, sellel etenduse mängimise hetkel ja see on tunne, mille nimel tasub teatrit teha,” kirjeldas Taavi Tõnisson miks tema ja ta kolleegid on teatri ridades.

Teenindusjuht Anna Leiner sõnas, et kuigi tema valdkond kõlab sisuliselt lihtsalt, siis tegelikkuses on teatri erivaldkonnad omavahel läbipõimunud ning ta peab teadma kõike kõigest, et töö veatult sujuks.

Mihkel Vooglaidi nukutehnik-inseneri ülesanne on lahendada lavastajal ja kunstinkul tekkinud tehnilisi küsimusi, mis kerkivad töö käigus. Tema ülesanne on ka aidata mõelda lahendusi, kuidas tekkinud soove realiseerida.

Kuidas aga üks lavastus esialgsest ideest kuni lahendusteni päriselt sünnib, vaata lähemalt videost!

Fookuses | VÄRBAMINE

Fookuses | SPETSIALIST VASTAB

Jäid hätta? Saada kiri klienditugi@karjaarileht.ee Facebook chat m.me/karjaaristuudio

Sinu ettevõte või organisatsioon soovib olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee

© karjäärileht.ee 2020     |     Kasutajatingimused