Uudised

Noorte õiguste kuu: homne on sinu enda teha! | PODCAST

November on noorte õiguste kuu. Üheks noore õiguseks on olla kuuldud – kuidas siis ühiskonnas endale olulistel teemadel kaasa rääkida? Teeviit Tulevikku saates on külas noor ettevõtja ja üliõpilane Norman Vester ning aktiivne kooliõpilane Cerda Männiste, kes arutlevad kuidas kohaliku tasandi osaluskogud kujundavad noorte harjumust rääkida kogukonnaelus kaasa, millised on noorte õigused kaasa rääkimiseks ja miks peaksid noored kaasa rääkima.

Noor ettevõtja ja üliõpilane Norman Vester tõdes, et noorte osalemine ja kaasarääkimine on äärmiselt oluline kõikides valdkondades. “Läbi kogemuste õpib kõige paremini ja tänu oma ettevõttele olen palju õppinud ja seeläbi saan ka teisi paremini õpetada,” selgitas ja lisas, et arenguvõimalusi on mitmeid ning võimalusi kaasa rääkida leidub noorel palju.

Noortevolikogus osalenud Cerda on olnud aktiivne noor juba põhikooli ajast alates ja ta kinnitas, et noored peaksid sõna võtma ning oma hääle kuuldavaks tegema. “Kaasalöömiseks on noortel võimalusi palju. Üheks peamiseks on noortevolikogu, kus noor saab oma vallas kaasa rääkida küsimustes, mis neid puudutavad,” selgitas ta ja täpsustas, et alustuseks võiks noor ühineda näiteks noortekeskusega, kus samuti toimuvad toredad üritused ja arutelud. “Sealt saavad noored tihti külge ka pisiku, mis paneb neid järjest suuremaid tegusid tegema.”

Mõlemad noored julgustavad olulise teemaga minema otse ka oma vallavanema ukse taha. “Paljud noored ei tea, et neil on selleks täielik õigus. Ka mina olen käinud vallavanema juures, et otsekontaktis vajalike muutuste üle arutada. See on noorele hea võimalus ja seda võiksid nad kasutada,” arvas Cerda.

Miks on oluline kaasa rääkida ja kuidas leida infot oma piirkonna võimaluste kohta? Kuula ja vaata täispikast podcastist!

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB

Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
+372 58 727 673
info@karjaarileht.ee
www.karjaarileht.ee

TÖÖANDJALE
  Liitumine ja värbamisteenused
  Karjääristuudio ja videoteenused

•  Võta meiega ühendust
•  Miks luua tööandja karjäärileht?

•  Tööandja videotutvustuse loomine

Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee