Soovid tuua talendid oma tiimi – esimene ja tähtsaim samm

“90% tööotsijatest tutvuvad tööandja karjäärilehega.”

Töökuulutusest ainuüksi ei piisa – kvaliteetse tööjõu kõnetamiseks on vaja esmalt tutvustada ennast kui tööandjat. Kui töötaja ja tööotsija mõistavada teineteist ning on nö samal leheküljel, on oluliselt suurem tõenäosus pikaajalise ja eduka töösuhte tekkeks.

Talent ei kuluta tühjalt aega – otsingumootoris ükshaaval kodulehti külastada on ebapraktiline ja madala tulemuslikkusega. Miks? Sest enamikel kodulehtedel puudub üldse tööotsijale suunatud infosektsioon, vastav info on peidus muu teksti sees või paikneb mööda kodulehte laiali. Raske on leida ühtset joont.

Karjäärileht.ee on talendi jaoks lihtsasti mõistetav abimees – vali tööandja ja saa mõne hetkega tuttavaks!

Pelgalt töökuulutuse reklaamimine on justkui vabale teatripingile osutamine - enne kui võetakse istet, soovitakse teada, mis toimub laval.

Karjäärileht lisab sinu värbamise-tööriistakasti väärtuslikud abimehed

Töökuulutuste aeg on läbi, tööandjate aeg on käes. Unusta lõputud vestlused kandidaatidega, kes kohale jõudes avastavad, et neid antud töökoht siiski ei huvita. Pealegi ei vaja sa ju sadat kandidaati, vaid paari-kolme motiveeritud talenti, kelle hulgast valida.

Värvates töötaja, kes ettevõttes välja kujunenud töökultuurist ülevaadet ei oma, võib juba mõne kuu möödudes selguda, et töötaja ja kultuur ei sobitugi kokku. Seejärel tuleb värbamisprotsessiga alustada algusest, kulutades taaskord raha ja aega.

Karjäärileht on parim viis tutvustada talendile ennast kui tööandjat ülevaatlikult ja parimast võimalikust küljest – tuua esile põhjused, miks oled just sina talendi jaoks unistuste tööandja. See ei ole midagi, mida jätta juhuse hooleks.
Lisaks on karjäärileht tööandja kohta üks enim positiivseid märksõnu sisaldav leht, mis tuleb esile Google’i otsingutulemustes. Lehel nähtuv info on seejuures täielikult tööandja poolt kontrollitav.
Talendid teevad ära eeltöö ja niisama lihtsalt neid kandideerima ei meelita. Tavaline töökuulutus ei anna vastust talendi peamistele küsimustele:

> Kas antud töökeskkond sobib mulle?
> Milline on ettevõtte töökultuur?
> Kellest saavad minu tulevased töökaaslased?

Siia juurde lisanduvad veel mitmed, detailsemad ootused, millel võib olla määrav roll lõpliku otsuse langetamisel.

Mida varem aktiveerid oma ettevõtte karjäärilehe, seda rohkem on huvilistel aega koguneda ning oma huvist märku anda. Pane aeg enda kasuks tööle!

Juhata talendid oma meeskonda!