Uudised

Mida kujutab endast rahatarkuse trepp ja kuidas sellel liikuda? 

Üsna sageli räägitakse, et inimesed elavad palgapäevast palgapäevani ning säästude omamine tundub olevat kauge unistus. Teisalt on päevakajaliseks muutunud rahatarkus – kuidas planeerida enda oste, panna raha kõrvale või hoopiski investeerida? Karjääristuudios on külas Swedbanki rahaasjade teabekeskuse praktikant Meelika Müürsepp.

„Inimeste teadmised rahatarkusest on pigem head, aga murekohaks on nende teadmiste ja hoiakute rakendamine. See on nagu trenni tegemisega, et igal aastal lubad, et nüüd lähed trenni, aga lõpuks ikkagi miskipärast sinna ei jõua,“ võrdleb Meelika inimeste rahatarkust muude igapäevaste harjumustega.

Rahatargaks saamisel tasub võtta aluseks rahatarkuse trepp, mis koosneb mitmest erinevast sammust alustades eesmärkide püstitamisest ja lõpetades raha kasvama panemise ehk investeerimisega. „Kõigepealt on aga oluline koguda endale säästupuhver või meelerahufond,“ julgustab Meelika inimesi end rahaliselt kindlustama.

Aga kuidas siis ikkagi miljonäriks saada? Meelika arvates on just eelarvetabeli täitmine tulevase miljonäri esimene samm. Selleks saab kasutada nii mobiilirakendusi, pankade eelarveblanketti või hoopiski panna kulud kirja Exceli tabelisse. 

Milline tööpakkumine kõnetab sind?

  Stockmann
  Seesam kindlustus
  Swedbank
  Rahva Raamat
  Nortal
  Ellex Raidla
  Apotheka
  Elering
  DS Smith
  Scoro
  Tallink
  Elron
  Telia
  LHV
  DPD Eesti
  ABB

  Fookuses | VÄRBAMINE

  Fookuses | SPETSIALIST VASTAB

  Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
  +372 58 727 673
  info@karjaarileht.ee
  www.karjaarileht.ee

  TÖÖANDJALE
    Liitumine ja värbamisteenused
    Karjääristuudio ja videoteenused

  •  Võta meiega ühendust
  •  Miks luua tööandja karjäärileht?

  •  Tööandja videotutvustuse loomine

  Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee