Uudised

Marek Lindmaa esimesest otse eetri saatest: imestan, kuidas mind teleekraanile lubati

TV3 Seitsmeste uudiste ankur Marek Lindmaa on teletööd teinud juba kuusteist aastat. Karjääristuudio käis uurimas, kuidas ta saatejuhiks sai ning mida tema töö endast täpsemalt kujutab.

“Minu kirg teletöö vastu sai alguse üsna noorena, kui lindistasin kassettide peale oma juttu,” meenutas Marek esimesi mälestusi ajakirjanikutööst ja lisas, et kokkulangevuse teel ta ka sellele rajale hiljem maandus.

Ajakirjanikutööle jõudis Marek pärast ajateenistuse läbimist. “Ajateenistuse viimasel kuul hakkasin aktiivselt erinevaid töökuulutusi vaatama ning märkasin, et ERR otsib sporditoimetusse reporterit. Kandideersin sinna, sest olin ka ise sporditeadlik ning valdkonna teemadega kursis,” meenutas ta ja lisas, et saatuse tahtel kuulis tema tööotsingutest hoopis tolleaegne TV3 programmidirektor, kes ta siis enda juurde tööle kutsus.

“Vaadates täna seda, kuidas ma esimest korda otse eetris käisin, tahaks juuksed peast välja kiskuda ja küsida, kuidas selline inimene eetrisse lubati,” ütles saatejuht naljatledes. Tänaseks on ta töö kõrvalt juurde õppinud nii filmimist kui monteerimist ning naudib kaadri taga olemist sageli rohkemgi kui kaadri ees.

“Kandikul keegi uusi võimalusi ja karjääriarenguid pakkuma ei tule, ise peab olema ettevõtlik ning näitama töö vastu huvi üles,” andis Marek töömaailmas arenemiseks soovitusi ja rõhutas, et “ei” saamine on normaalne ning sealt on vaja vaid edasi liikuda.

Oma töö suurimaks miinuspooleks peab Marek tõsiasja, et tasakaalu karjääri- ja eraelu vahel leida on keeruline. “Olen saatejuhina tihti tööl hilja õhtuni ning pean kogu aeg valmis olema, et tuleb midagi uut, mis vajab tähelepanu,” sõnas ta ja lisas, et tema töö puhul on kindel, et midagi kindlat ei ole.

Fookuses | VÄRBAMINE

Fookuses | SPETSIALIST VASTAB

Jäid hätta? Saada kiri klienditugi@karjaarileht.ee Facebook chat m.me/karjaaristuudio

Sinu ettevõte või organisatsioon soovib olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee

© karjäärileht.ee 2020     |     Kasutajatingimused