Uudised

Kandidaadikogemuse olulisus edukas värbamisprotsessis | STUUDIOS PIRET LUTS / NORTAL

Talentide leidmine ettevõttesse on määrava tähtsusega protsess, mis on aja jooksul suuresti muutunud. Kandidaaditurul peavad tööandjad rohkem vaeva nägema ning välja on kujunenud ka uus mõiste – kandidaadikogemus. Kuidas luua kandidaatidele meeldiv kogemus ning milles seisneb selle olulisus? Talendikogemuse labori esimeses osas on külas Nortali värbamismeeskonna juht Piret Luts, kellega kõnelevad Fontesest Kadri Sooberg-Aettik ja Karjääristuudiost Kristina Laurits.

“Kandidaadikogemus on see, mida sa tunned ja koged. See, mis mälestused sulle jäävad kõigest sellest, mille teed läbi värbamisprotsessis,” selgitas Kadri. Piret lisas, et tegelikult algab kandidaadikogemus juba varem. “Varasem kogemus ja kokkupuude ettevõttega või selle toote/teenusega mõjutab samuti kandidaadikogemust.”

Kandidaadikogemuse mõiste on Eestis veel küllaltki vähetuntud. Küll aga keskenduvad ettevõtted sellele järjest enam. “Arvan, et antud mõiste on suuresti seotud muutustega – muutub töömaailm ja muutuvad töösuhted, kus täna me ei räägi enam ülemusest ja alluvast, vaid partnerlusest,” kõneles Kadri ja tõdes, et järjest enam räägitaksegi pigem kogemuse loomisest kui värbamisprotsessi sammudest.

“Juba ammu ei ole me enam tööandja turul vaid kandidaaditurul. Ehk siis konkurents on märksa tihedam ja tööandjad peavad ise rohkem vaeva nägema selle jaoks, et olla atraktiivne,” rõhutas Piret kandidaadikogemuse olulisust.

Nortali värbamismeeskond on võtnud eesmärgiks keskenduda just kandidaadikogemusele. “Meie jaoks ei saa kandidaadikogemus alguse värbamisprotsessist vaid enne seda. Nortali puhul räägime globaalsest haardest ja kindlasti aitavad kogemusele kaasa ka erinevad projektid, millel on suur mõju ning mis aitavad meil taustasüsteemi luua. Värbamisprotsessi juures peame me oluliselt silmas personaliseeritud lähenemist,” kõneles Piret ja täpsustas, et neil on küll kindel protsess, kuid nad võtavad alati ka aega, et igale kandidaadile personaalselt tagasisidet anda.

Millised on Eesti tööturul esinevad valukohad kandidaadikogemuse valdkonnas ning kuidas teadlikult kandidaadikogemust disainida – kuula ja vaata täispikast podcastist.

Milline tööpakkumine kõnetab sind?

  /// TUTVU AMETIGA

  /// TUTVU TÖÖANDJAGA

  Stockmann
  Seesam kindlustus
  Swedbank
  Rahva Raamat
  Nortal
  Ellex Raidla
  Apotheka
  Elering
  DS Smith
  Scoro
  Tallink
  Elron
  Telia
  LHV
  DPD Eesti
  ABB

  PODCAST | Talendikogemuse labor

  /// VÄRBAMINE

  /// PERSOON

  Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
  +372 58 727 673
  info@karjaarileht.ee
  www.karjaarileht.ee

  TÖÖANDJALE
    Liitumine ja värbamisteenused
    Karjääristuudio ja videoteenused

  •  Võta meiega ühendust
  •  Miks luua tööandja karjäärileht?

  •  Tööandja videotutvustuse loomine

  Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee