Uudised

Juht kui organisatsiooni saadik | STUUDIOS CERLIN PESTI / SEB

Talendikogemuse labori teise episoodi teemaks on juhi kui organisatsiooni saadiku mõju värbamisele. SEB on tööandja brändingus väga hea eeskuju, milles on olulisel kohal juhtide saadikute programm. Milline on juhtide roll värbamisprotsessis ning miks on nende kaasamine oluline? Saates on külas Cerlin Pesti, kes räägib SEB kogemustest ning kellega kõnelevad Fontesest Kadri Sooberg-Aettik ja Karjääristuudiost Kristina Laurits.

Tänane tööturg on Kadri sõnul tohutult kiiresti muutunud ühest äärmusest teise, mis tähendab organisatsioonide jaoks kindlasti väljakutseid. “Kuidas jõuda nende inimesteni, kellega oma eesmärke koos saavutada – juhil on seal oluline roll kanda. Selgelt on silma jäänud, et SEB on selle enda fookusesse võtnud,” põhjendab Kadri, miks on tänases saates külas just Cerlin SEB pangast.

Cerlini sõnul on tõepoolest SEB võtnud antud teema enda fookusesse ning tegelenud sellega nüüd pea aasta. “Me olime väljakutse ees, kus passiivne värbamine enam ei toiminud ning pidime oma suunda muutma ja hakkama tegema midagi teisiti, et liikuda passiivsest värbamisest aktiivse poole. Need tegevused, mis me planeerisime ning mida me praegu rakendame, on suuresti just selle otsusega seotud,” selgitab Cerlin.

Kadri sõnul on värbamisprotsessi tulemus sedavõrd parem, kuivõrd palju on sellesse panustatud. Nii võiks lisaks värbajale sellest osa võtta ka juht ise. “Kui rollid on paigas ja juht on protsessi kaasatud, siis ei eksle värbaja üksi,” sõnab ta ja selgitab, et tänapäeval ei tööta enam mentaliteet, et juht saadab värbajale uue töötaja tellimuse ja ootab tulemust.

Kuidas siis saada aru, millal on ettevõttel aeg hakata panustama juhtide koolitamisesse värbamise teemadel, et vältida potentsiaalseid komistuskivisid? “Paljude organisatsioonide jaoks on värbamine siiski küllaltki suur väljakutse, eriti praegu, sest kriis ja sellega tekkinud keskkond lähevad järjest keerukamaks. Hoogu on juurde saanud tööde digitaliseerimine, mis tähendab seda, et tööd muutuvad ja otsitakse järjest spetsiifilisemate oskustega töötajaid,” selgitab Kadri.

Kuidas juhte paremini kaasata ning millised võivad olla potentsiaalsed komistuskivid? Vaata ja kuula täispikast podcastist.

Milline tööpakkumine kõnetab sind?

  /// TUTVU AMETIGA

  /// TUTVU TÖÖANDJAGA

  Stockmann
  Seesam kindlustus
  Swedbank
  Rahva Raamat
  Nortal
  Ellex Raidla
  Apotheka
  Elering
  DS Smith
  Scoro
  Tallink
  Elron
  Telia
  LHV
  DPD Eesti
  ABB

  PODCAST | Talendikogemuse labor

  /// VÄRBAMINE

  /// PERSOON

  Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
  +372 58 727 673
  info@karjaarileht.ee
  www.karjaarileht.ee

  TÖÖANDJALE
    Liitumine ja värbamisteenused
    Karjääristuudio ja videoteenused

  •  Võta meiega ühendust
  •  Miks luua tööandja karjäärileht?

  •  Tööandja videotutvustuse loomine

  Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee