Uudised

Ettevõtlikkus pole töökoht, see on elustiil! | VEEBINAR

Seekordse Teeviit Tulevikku veebinari teemaks on ettevõtlus. Arutatakse selle üle, mis on ettevõtlikkuse ja ettevõtluse vahe, kuidas märgata häid ideid ja võimalusi ning kas ettevõtlikust inimesest peab tingimata saama ettevõtja? Teemade üle arutlevad Changemakersi eestvedaja Erkki Kuber, Ettevõtlusküla tegevjuht Liis Järvamägi, VeiniVidiVici õpilasvahetuse Lääne-Virumaa ja Ida-Virtumaa kordinaator Diana Drobot, Ajujaht 2020 võitja – Pagerri juht Rudolf-Gustav Hanni ning Narva päästeala noorteringi noor Katrin Parts.

Liisi sõnul on ettevõtlus samm edasi ettevõtlikusest. “Enamik inimesi on ettevõtlikud, kuid ettevõtja on see inimene, kes on leidnud või alles otsib toodet või teenust, millega ta maailmale reaalselt väärtust loob ja teenib sellega raha,” räägib ta ja rõhutab, et ettevõtja peab erinevalt ettevõtlikust inimesest tegelema ka raha teenimisega.

“Ettevõtjana teed sa midagi eesmärgipäraselt. Olgu see siis mingi probleemi lahendamine või raha teenimine. Mõlema puhul peab sul olema käega katsutav toode või teenus, mida sa saad vahetada teiste inimeste aja ja/või raha vastu,” lisab Erkki.

On olemas mitmeid ja väga erinevad organisatsioone, kus noored saavad oma ettevõtlikkust rakendada. “Need organisatsioonid lubavad noorel mõelda kastist välja, proovida midagi uut ning vahetada oma tavapärase keskkonna millegi uue ja huvitava vastu,” sõnab Diana.

Rudolfi sõnul on ettevõtlus äärmiselt põnev, sest see võimaldab oma peas väljamõeldud ideede reaalset katsetamist. “Noorena võiks olla eriti julge ja katsetada kõik oma ideed ja suvalised mõtted ära,” räägib ta ja rõhutab, et ettevõtlik ei pea olema ainult ärimaailmas. Noor võiks proovida erinevaid ja endale veel võõraid valdkondi – pole kunagi tantsinud? Mine proovi tantsutrenni, äkki leiad enda jaoks midagi uut.

Kuidas alustada äritegevust, kus kohast leida selleks tuge ning lenduminevaid ideid? Vaata ja kuula täispikast veebinarist.

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB