Uudised

Asendamatu allikas – veepuhastusjaam | Evel

Veepuhastusjaamast jõuab meie kodudesse ja kontoritesse igapäevaselt puhas joogivesi. Milline näeb aga välja tööpäev veepuhastusjaamas? Stuudios külas valdkonna spetsialistid Nele Nilb ja Mattias Müür.

„Eestis kasutame me joogiveeallikana nii pinnavett kui ka põhjavett – pinnavett näiteks Tallinnas ja Narvas. Erinevatest kohtadest vee võtmine eeldab aga ka erinevat vee käitlemist. Pinnavee puhul kestab puhastusprotsess ligi viisteist tundi, kuid põhjavee puhul on see protsess oluliselt lühem,“ selgitab Viimsi Vee tootmisjuht Nele Nilb.

Miks on eripiirkondades vesi erineva maitsega? „Seal mängib rolli joogivee allikas – kas pinnavesi või põhjavesi ning samuti sõltub maitse sellest, kuidas joogivett töödeldakse,“ selgitab Nele. Olulist rolli mängib veel sügavus, kust põhjavett võetakse.

Reovee seest võib kahjuks leida igasuguseid asju, mis sinna ei peaks sattuma: alates sularahast kuni riieteni. „Ise olen näinud, et tudengi ISIC-kaart jõudis võre peale, aga rohkem midagi märkimisväärset näinud pole,“ märgib Tallinna Vee opereerimisjuht Mattias Müür. Nele lisab, et kuna nad sõeluvad eraldi välja ka liiva, siis hunnikusse pandud liivas hakkavad kasvama tomatid, paprikad ja kurgid.

Nele Nilb julgustab leidma karjäärivõimalusi just veevaldkonnas: „Me väga ootame veevaldkonda ärksaid ja teotahtelisi noori, kes tuleksid uute ideede ja mõtlemisega. Seda on väga vaja.“ Milliseks kujuneb sinu karjäär? Tutvu ülikoolide ja kutsekoolide võimalustega veevaldkonna erialade õppimiseks!

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB

Masina 22, Tallinn 10144, Eesti
+372 58 727 673
info@karjaarileht.ee
www.karjaarileht.ee

TÖÖANDJALE
  Liitumine ja värbamisteenused
  Karjääristuudio ja videoteenused

•  Võta meiega ühendust
•  Miks luua tööandja karjäärileht?

•  Tööandja videotutvustuse loomine

Sinu ettevõte või organisatsioon võiks olla esindatud Karjääristuudios? Kirjuta meile stuudio@karjaarileht.ee