Uudised

Alaealiste tööle värbamine muutub lihtsamaks | KODA

Kuidas on alaealiste töölevõtmine ajas muutunud, millised on praegu kehtivad töötamise ja töölevõtmise piirangud ning kohustused? Karjääristuudios jagab selgitusi Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja jurist Kristina Jerjomina.

Seaduses on alaealiste töötamisele nii mõnedki piirangud, näiteks see, kui kaua nad tohivad töötada. “Piirangud erinevad vastavalt sellele, kui vana alaealine on. 7-12. aastastel on omad piirangud ja sealt edasi samuti. Nüüd on aga nii, et kui inimene on koolikohustuse täitnud, ehk siis lõpetanud üheksa klassi või saanud 17. aastaseks, on tal võimalik töötada nii nagu tavalisel töötajal,” selgitab Kristina ja lisab, et varem lubati sel juhul töötada vaid kuus tundi päevas.

Alaealiste töötamisel on ka teisi takistusi. Näiteks tuleb hankida täiskasvanud esindaja nõusolek ning registreeruda töötamise registris. “Tööinspektor vaatab avalduse kümne tööpäeva jooksul üle ning otsustab, kas annab nõusoleku töötamiseks või ei,” kõneleb Kristina.

Alaealiste töötamine on nüüdseks nii töötajale endale kui ka tööandjale tehtud lihtsamaks ning neid muudatusi peab Kristina töövõiduks. “Varem oli vaja tööandjal teha avaldus kahte kohta, kuid nüüd on see tehtud lihtsamaks ning info liigub ise erinevate osapoolte vahel,” kirjeldab ta.

Stockmann
Seesam kindlustus
Swedbank
Rahva Raamat
Nortal
Ellex Raidla
Apotheka
Elering
DS Smith
Scoro
Tallink
Elron
Telia
LHV
DPD Eesti
ABB